czwartek, 2 stycznia 2014

130. Dziękuję!

Dziękuję Wam - za komentarze, odwiedziny, miłe słowa i Waszą obecność. Bardzo to fajne, daje frajdę i skrzydła do dalszej pracy.
W Nowym Roku życzę Wam wszystkim zdrowia i duuuuużo czasu na pracę - tą najbardziej lubianą, kochaną, związaną z radością tworzenia. Jakoś tak mi się zdaje, że wszyscy ci, którzy tu zaglądają - tą pracę bardzo lubią.
Na karteczce dziś pergaminowa ramka z wstążeczką i wróżka - żeby spełniała Wasze marzenia.


Nie powiem i mi by się taka wróżka przydała do pomocy, bo nie wiem, jak sama dam radę. Mam przed sobą na ten rok ogromne wyzwanie - chcę spróbować zagospodarować choć trochę mój ogród. Nie znam się wcale na ogrodnictwie ani na roślinach - może się więc zdarzyć, że to będzie wyprawa z motyką na słońce. Ale ja jestem z natury cierpliwy człowiek i wytrwały w dążeniu, więc nie opuszczę rąk po pierwszym niepowodzeniu.
Do zagospodarowania mam 4 rabaty - 2 spore pięciokąty i 2 podłużne o długości 20 i 30 metrów oraz część skarpy, o takiej:


Pewnie już się domyślacie, po co mi wróżka? Skarpeczka moja ma około 30 metrów i szerokości i długości - tylko ta część z odsłoniętą ziemią. Ziemia się sama nie odsłoniła oczywiście. Wiosną przykryliśmy tą część dokładnie folią - rośliny przez lato wyschły i prawie się rozsypały. Jesienią folię zdjęliśmy, wszystkie korzenie ręcznie otrzepaliśmy z ziemi, wysuszyliśmy na słońcu i spaliliśmy. Ziemię równaliśmy codziennie przez miesiąc, jeszcze w listopadzie. Wiosną całość przykryję dokładnie czarną włókniną i będę sadzić......
Trzymajcie za mnie kciuki w tym roku, żebym dała radę.

3 komentarze:

Madtatter80 pisze...

I hope you have a wonderful new year and that your garden grows well, I try, and have learned to talk to older people in the area they are have learned through experience what grows well. I find alot of herbs and spices do well for me too.
take care from Carollyn :)

nuta pisze...

oczywiście że będę trzymać za ciebie kciuki,niech ci pomoże jakaś super wróżka bo ja się na ogrodnictwie nie znam:) pozdrawiam!

kaede pisze...

O rany, ile ja bym dała, żeby mieć taki kawałek ziemi do zagospodarowania! Zazdroszczę! Grzebanie w ogródku to moje drugie hobby. Jeśli mogę coś polecić w kwestii roślinek, to zapraszam na forum cytrusy.net.pl (skrywam się pod innym pseudonimem tam), tam nasza paczka może Ci wiele doradzić w sprawach ogródkowych. :)
Śliczną kartkę zrobiłaś i myślę, że ta wróżka przyniesie Ci szczęście. :)