piątek, 11 lipca 2014

144. Papierowa ramka na zdjęcie

Dostałam kiedyś, kiedyś przestrzenna kartkę-ramkę. Oczywiście TAKICH rzeczy się nie wyrzuca, no więc wylądowała sobie w skarbczyku przydasiów. Aż pewnego dnia zainspirowała mnie ta ramka do stworzenia czegoś, czego do tej pory nie robiłam - ramki na zdjęcie.Kartka okazała się możliwa do rozłożenia na płasko, czego nie omieszkałam uczynić. Obmierzyłam dokładnie rozłożoną siatkę, wymiary przeliczyłam do swoich potrzeb i dokładnie wyrysowałam sobie schemat.


Pracowicie wycięłam całość z białego brystolu, pozaginałam gdzie trzeba i okleiłam ozdobnym papierem - również w celu usztywnienia.Ramkę ozdobiłam tak, by wpasowała się w wyzwanie Skarbnicy Pomysłów:


Wybrałam linię niebieski - napis - żółty.


Ramka przeznaczona jest dla małego chłopca - kolor niebieski nie budzi wątpliwości.
Kolor żółty świetnie się komponuje z błękitem, więc wybór na pewno był dobry.
Najciekawsza część to napis - ten zaczęłam robić, jak tylko się dowiedziałam, jak maleństwo będzie miało na imię. Zaryzykowałam rozpoczęcie haftu, mimo, że nierzadko się zdarzają zmiany w wyborze imienia przez rodziców. Pomyślałam, że później nie zdążę wyszyć imienia moim tempem, więc cóż było robić. Dopasowanie do wyzwania w ostatniej chwili też nie było trudne - żółto-niebieskie motylki załatwiły temat.Jest i drugi napis - stemplowany i embosowany na niebiesko:


Cała ramka została opasana sznureczkami przeciągniętymi przez nitowane otworki, wewnątrz użyłam interesujących granulek z błękitnym klejem.


I jeszcze guziczki:Jeśli macie ochotę skorzystać ze schematu - proszę bardzo. Podlinkujcie tylko swoją pracę w komentarzu - bardzo chętnie popatrzę, jak Wam się udało ją zrobić.

4 komentarze:

Czarna dama pisze...

Ale cudna ta rameczka, kolorki super. teraz tylko mieć nadzieję, że Wojtuś zostanie Wojtusiem :)

Madtatter80 pisze...

Wow this is elaborate very nice!

zetk@ pisze...

Bardzo dużo pracy włożyłaś w tę ramkę - wyszła elegancko - Dziękuję za udział wyzwaniu Skarbnicy Pomysłów.

Srebrnolistka pisze...

Bardzo ładna ramka :)
Podziwiam pomysłowość:)
Dziękuję za udział w wyzwaniu Skarbnicy Pomysłów :)